تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - مطالب اردیبهشت 1390
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.

تین نیوز: 60 لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت 400 تومان و سهمیه گازوئیل خودروهای دیزلی 31 اردیبهشت به کارتهای سوخت واریز می شود. ضمن آنکه با به حداقل رسیدن ذخیره بنزین یارانه ای کارتها عملا این حامل انرژی به صورت دو نرخی در جایگاهها عرضه می شود.

برای خرداد ماه سالجاری قیمت و سهمیه بنزین خودروها بدون هیچ گونه تغییری تثبیت شده است به طوری که سهمیه های بنزین تا ساعت 24 فردا شب 31 اردیبهشت به کارتهای هوشمند سوخت واریز می شود.

همچنین در سومین ماه فصل بهار سهمیه بنزین موتورسیکلتها و برخی از خودروهای خدماتی و عمومی همچون روال گذشته تثبیت خواهد شد، ضمن آنکه خرداد ماه امسال 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد (700 تومانی) برای خودروها در نظر گرفته شده است.

در همین حال برخی از مسئولان وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی در سطح دولت برای تغییرات قیمت و یا میزان سهمیه حاملهای انرژی گرفته نشده است به مهر اعلام کرده اند: در صورت هرگونه تغییرات ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد.

از سوی دیگر به صفر رسیدن سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) و اتمام بنزین یارانه ای (100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت، فروش بنزین آزاد در جایگاه‌های کشور را افزایش داده است.

پیش بینی می شود با کاهش تدریجی بنزین ذخیره سازی شده در 11 میلیون کارت هوشمند سوخت در کنار کاهش متوسط مصرف این فرآورده نفتی فروش با نرخ آزاد بنزین در جایگاههای سوخت کشور افزایش یابد.

مطابق با آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در شرایط فعلی میزان بنزین ذخیره سازی شده در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی به کمترین میزان در پنج سال گذشته تاکنون رسیده است.

سقوط آزاد مصرف بنزین ادامه دارد
نوروز امسال با اختصاص 120 لیتر سهمیه بنزین به خودروها متوسط مصرف این فرآورده پرطرفدار نفتی با افزایش مسافرتهای برون شهری از مرز 66 میلیون لیتر در روز عبور کرد اما با به پایان رسیدن تعطیلات مصرف بنزین کشور هم با سقوطی آزاد روبرو شده است.

بر این اساس در فروردین ماه مصرف بنزین کشور نسبت به تعطیلات نوروزی حدود 25 درصد در روز کاهش یافت به عبارت دیگر در فروردین به طور متوسط روزانه 53 میلیون لیتر بنزین مصرف شد که نسبت به ایام نوروز متوسط مصرف این محصول نفتی روزانه بیش از 17 میلیون لیتر کاهش یافته است.

مطابق با آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، هفته جاری متوسط مصرف روزانه بنزین و گازوییل کشور حدود 3 درصد کاهش یافته است به طوریکه مصرف بنزین به 56 میلیون رسید.

بنزین و گازوئیل گران نمی شود
مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی باید متوسط قیمت فرآورده های مختلف نفتی امسال حداکثر تا سقف 20 درصد افزایش یابد اما پیگیریهای مهر نشان می دهد که قیمت بنزین و گازوئیل حداقل تا پایان خرداد ماه سالجاری هیچ گونه افزایشی پیدا نمی کند.

در همین حال محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمند کردن یارانه ها هفته جاری اعلام کرده است: دولت در سالجاری قصد تغییر قیمت حاملهای مختلف انرژی را ندارد.

همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از 28 آذر سال 89، عرضه بنزین و گازوییل سه نرخی در جایگاه های سراسر کشور آغاز شد، به گونه ای که بنزین حمایتی 100 تومان، بنزین سهمیه ای 400 تومان، بنزین آزاد 700 تومان، گازوییل سهمیه ای 150 تومان و گازوییل آزاد 350 تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.

بر اساس اعلام مسئولان وزارت نفت تاکنون محدودیت زمانی برای مصرف سهمیه بنزین یارانه ای (بنزین 100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت تعریف نشده است و از این رو این ذخیره بنزین نمی سوزد.

در حال حاضر نزدیک به 17 میلیون کارت هوشمند سوخت شامل 10 میلیون و 194 هزار کارت خودرو و 6 میلیون و 725 هزار و 254 کارت هوشمند موتور سیکلت در سطح کشور فعال است.


طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ شنبه سی و یکم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان

تین نیوز : وزیر کشور گفت: نرخ جدیدی برای حامل‌های انرژی تعیین نشده و بنابراین تصمیمی هم برای افزایش نرخ کرایه تاکسی نداریم.مصطفی محمد نجار درباره اعلام شورای شهر برای افزایش کرایه تاکسی‌ها در تیر ماه، افززود: مگر نرخ بنزین تغییر پیدا کرده که کرایه تاکسی‌ها افزایش یابد؟ قیمت کرایه تاکسی‌ها همان قیمت‌های سابق است.

وی تصریح کرد: البته نحوه تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها هم اکنون در حال بررسی و کار کارشناسی است، اما تا به به تصویب نرسد، قابلیت اجرایی ندارد.

وزیر کشور افزود: هرچند بحث‌هایی در این خصوص شده، اما تاکنون تصمیم قطعی در خصوص افزایش کرایه تاکسی اتخاذ نشده است.

نجار همچنین در خصوص ابلاغ سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد اظهار كرد: در سند مذکور بحث مبارزه با مواد مخدر در سه مرحله پیشگیری، درمان و مقابله دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: در بحث پیشگیری، مسئله آگاه سازی آحاد مردم اهمیت دارد، در جامعه‌ای که اطلاعات کافی در باره موضوع ندارند، آگاه سازی نسبت به عواقب سوء مواد مخدر صنعتی یا غیرصنعتی (سنتی) بسیار مهم است.

نجار تاکیدکرد: در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی ملزمند روش‌های ماهرانه مضرات مواد مخدر را برای جامعه تشریح کنند.

یاد آور می‌شود، بر اساس مصوبه جلسه 126 ستاد مبارزه با موادمخدر، سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد در 13 اردیبهشت ماه سال ‌جاری از سوی وزیر کشور به دستگاه‌های عضو و مرتبط با ستاد در سطوح ملی و استانی ابلاغ شد.

هدف نهایی سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد، کاهش میزان بروز اعتیاد به مواد در کشور است و بر اساس هدف کمی مندرج در این سند، مقرر است، حداقل 40 درصد از جمعیت کشور طی دوره زمانی پنج ساله زیر پوشش برنامه‌های استاندارد پیشگیری از اعتیاد قرار گیرند.

این سند بر اساس 13 سیاست، پنج راهبرد، 9 برنامه ملی، 53 پروژه و 112 شاخص فرآیند و برآیند با مشخص کردن سهم هر یک از دستگاه‌های فرهنگی و پیشگیری کشور، اقدامات مناسبی را برای ضربه زدن به استراتژی‌های سیستم هوشمند موادمخدر و روان‌گردان‌ها اجرا خواهد کرد.


طبقه بندی: تاکسیرانی سازمان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
تین نیوز: براساس آخرین توافقات در دولت، سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی در خردادماه امسال تغییر نخواهد کرد.

دولت از پائیز سال گذشته با توجه به تعویق زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تصمیم گرفت که سهمیه بنزین خودروهای شخصی را به صورت ماهانه به کارت هوشمند سوخت آنها واریز شود که این سناریو در سالجاری هم ادامه پیدا می کند.

پیگیریها نشان می دهد که برای خرداد ماه سالجاری قیمت و سهمیه بنزین خودروها بدون هیچ گونه تغییری تثبیت شده است به طوری که تا ساعت 24 شب 31 اردیبهشت ماه 60 لیتر بنزین با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان به 10 میلیون و 900 خودروی بنزین سوز واریز خواهد شد.

همچنین در سومین ماه فصل بهار سهمیه بنزین موتورسیکلتها و برخی از خودروهای خدماتی و عمومی همچون روال گذشته تثبیت خواهد شد، ضمن آنکه اردیبهشت ماه امسال 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد (700 تومانی) برای خودروها در نظر گرفته شده است.

در همین حال برخی از مسئولان وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی در سطح دولت برای تغییرات قیمتی و یا میزان سهمیه حاملهای انرژی گرفته نشده است به مهر اعلام کرده اند: در صورت هر گونه تغییرات ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد.

از سوی دیگر مطابق با آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در شرایط فعلی میزان بنزین ذخیره سازی شده در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی به کمترین میزان در پنج سال گذشته تاکنون رسیده است.

بنزین و گازوئیل گران نمی شود
مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی باید متوسط قیمت فرآورده های مختلف نفتی امسال حداکثر تا سقف 20 درصد افزایش یابد اما پیگیریهای مهر نشان می دهد که قیمت بنزین و گازوئیل حداقل در خرداد ماه سالجاری هیچ گونه افزایشی پیدا نمی کند.

در همین حال صادق محصولی وزیر رفاه اخیرا با بیان اینکه برنامه‌ای برای افزایش قیمت حاملهای انرژی نداریم، گفته است: البته بررسی‌هایی انجام گرفته است، اما به صورت مشخص درباره بنزین و گازوئیل افزایش قیمتی در نظر گرفته نشده است.

همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از 28 آذر سال 89 ، عرضه بنزین و گازوییل سه نرخی در جایگاه های سراسر کشور آغاز شد، به گونه ای که بنزین حمایتی 100 تومان، بنزین سهمیه ای 400 تومان، بنزین آزاد 700 تومان، گازوییل سهمیه ای 150 تومان و گازوییل آزاد 350 تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.

بر اساس اعلام مسئولان وزارت نفت تاکنون محدودیت زمانی برای مصرف سهمیه بنزین یارانه ای (بنزین 100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت تعریف نشده است و از این رو این ذخیره بنزین نمی سوزد.

در حال حاضر نزدیک به 17 میلیون کارت هوشمند سوخت شامل 10 میلیون و 194 هزار کارت خودرو و 6 میلیون و 725 هزار و 254 کارت هوشمند موتور سیکلت در سطح کشور فعال است.

طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان

اجرای قانون جدید اخذ تخلفات راهنمایی و رانندگی از 10 اردیبهشت/ رانندگان متخلف نمره منفی می‌گیرند .
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی كشور از اجرای قانون جدید اخذ تخلفات راهنمایی و رانندگی از 10 اردیبهشت خبر داد. بر اساس این قانون رانندگان متخلف نمره منفی دریافت می کنند. اگر مجموع نمرات منفی به 30 برسد در مرحله اول گواهی‌نامه برای 3 ماه توقیف و مبلغ 400 هزار ریال باید برای دریافت گواهی‌نامه بپردازند.


به گزارش خبرنگار شهر، سردار اسكندر مومنی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ابلاغ قانون اخذ تخلفات راهنمایی و رانندگی و تدوین آن ، پلیس راهنمایی و رانندگی از دهم اردیبهشت امسال این قانون را اجرا می‌كند.
وی با اشاره به اینكه در حال حاضر 13 میلیون خودرو در كشور وجود دارد گفت: قانون جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی همه عوامل دخیل در حمل و نقل را شامل می‌شود و به هیچ عنوان نگرانی در خصوص اجرای آن برای مردم نباید وجود داشته باشد چرا كه اجرای این قانون جز تسهیل و آرامش برای مردم چیز دیگری در بر نخواهد داشت و تنها افرادی كه به قانون شكنی و تخلف اصرار دارند باید از اجرای این قانون نگران باشند.
سردار مومنی اظهار داشت: این قانون حقوق و تكلیف مردم را به خوبی مشخص كرده است و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم هیچ اجحافی به مردم شود و برای اجرای آن آموزش‌های لازم به ماموران داده شده است.


ادامه مطلب
طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ شنبه دهم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  
قالب وبلاگ