تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - مطالب آذر 1389
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.

هر 1.35 متر مكعب گاز به صورت سی.ان.جی، معادل یك كیلوگرم گاز طبیعی فشرده شده است و از نظر ارزش حرارتی قیمت این سوخت در واحد كیلوگرم و لیتر تفاوتی با یكدیگر ندارد.

به گزارش شبكه اطلاع رسانی وزارت نفت ؛ همزمان با اجرای مرحله نهایی قانون هدفمندی یارانه ها و آغاز اصلاح قیمت ها، امكان عرضه حامل های مختلف انرژی به صورت سه نرخی و دو نرخی در جایگاه‌های سوخت سراسر كشور فراهم شده است.
بر اساس اعلام دولت هم اكنون هر مترمكعب گاز سی.ان.جی با قیمت 300 تومان و هر كیلوگرم از این سوخت ( معادل 1.35 مترمكعب) با نرخ 405 تومان در جایگاه ها عرضه می شود.
از نظر محاسبه ، هر 1.35 متر مكعب سوخت سی.ان.جی، معادل یك كیلوگرم گاز طبیعی فشرده شده است، بنابراین از نظر ارزش حرارتی قیمت این سوخت در واحد كیلوگرم و لیتر تفاوتی با یكدیگر ندارد.
به عنوان مثال، یك مخزن سی.ان.جی 10 كیلوگرمی معادل 13.5 مترمكعب گنجایش دارد؛ بنابراین هزینه تامین گاز سی.ان.جی یك مخزن 10 كیلوگرمی (با قیمت 405 تومان) معادل است با هزینه تامین سوخت یك مخزن 13.5 مترمكعبی (با قیمت 300 تومان).
با توجه به تكنولوژی و تجهیزات بكارفته در جایگاه ها و دیسپنسرهای سی.ان.جی، برخی جایگاه های كشور این سوخت را بر اساس واحد كیلوگرم و برخی با واحد مترمكعب عرضه می كنند.
بنابراین همانگونه كه در گذشته هر مترمكعب سوخت سی.ان.جی با قیمت 40 تومان و هر كیلوگرم از این سوخت با قیمت 54 تومان به مردم عرضه می شد، با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها هر مترمكعب سوخت سی.ان.جی با قیمت 300 تومان و هر كیلوگرم از این سوخت با نرخ 405 تومان در جایگاه ها عرضه می شود.
بر اساس جدول معادل سازی شاخص های توزیع سوخت هر 1.8 لیتر گازمایع (ال پی جی) نیز معادل یك كیلوگرم است. با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها در كشور قیمت هر یك كیلوگرم گاز ال.پی.جی برای هر خانوار معادل 180 تومان و قیمت هر لیتر از این سوخت معادل 100 تومان در نظر گرفته شده است.
 بر اساس اعلام ستاد هدفمندی یارانه ها با آغاز مرحله نهایی اجرای این قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین حمایتی 100 تومان، بنزین سهمیه ای 400 تومان، بنزین آزاد 700 تومان، سی.ان.جی 300 تومان، گازوئیل سهمیه ای 150 تومان و گازوئیل آزاد 350 تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.(ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت)

 


طبقه بندی: تاکسیرانی سازمان، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه بیست و نهم آذرماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از شارژ گازوییل 165ریالی در کارت هوشمند خودروهای دیزلی از ساعت 24 امشب (28 آذر) خبر داد؛سهمیه گازوییل حمایتی خودروهای دیزلی به صورت علی الحساب حداکثر برای مصرف 10 روز در یک مرحله به خودروها داده می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از شارژ گازوییل 165ریالی در کارت هوشمند خودروهای دیزلی از ساعت 24 امشب (28 آذر) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر،فرید عامری،مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، اعلام کرد:بر اساس نوع کاربری خودروهای دیزلی (تناژ بار و مسافر) حدود 300 تا 1500 لیتر گازوییل با نرخ 165 ریال در کارت های سوخت خودروهای دیزلی ، شارژ می شود.
وی تصریح کرد: سهمیه گازوییل حمایتی خودروهای دیزلی به صورت علی الحساب حداکثر برای مصرف 10 روز در یک مرحله به خودروها داده می شود.
عامری با بیان اینکه قرار بود سهمیه 165 ریالی گازوییل خودروهای دیزلی از ابتدای ماه در کارت های هوشمند شارژ شود، افزود: با تلاش شبانه روزی کارشناسان سامانه هوشمند سوخت تا ساعت 4 بامداد امروز (یکشنبه) همه امکانات مورد نیاز برای شارژ سهمیه گازوییل در کارت های هوشمند انجام شده است و 2800 جایگاه کشور آمادگی عرضه سوخت مورد نیاز مردم را دارند.(خبرگزاری دولت)


طبقه بندی: اتوبوسرانی سازمان، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه بیست و هشتم آذرماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان

اطلاعیه شماره 2 سازمان هدفمندی یارانه ها

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود.

بر اساس اطلاعیه شماره (2) سازمان هدفمندی یارانه ها ، میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یاارنه ها به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه شماره دو ستاد هدفمند کردن یارانه ها

میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) در حوزه حمل و نقل که بر اساس قانون هدفمندکردن یارانه ها تعیین شده برای وسایط نقلیه بنزین سوز، گازسوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:
1- سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی و عمومی و موتورسیکلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.
2- بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود.
3- بنزین سهمیه ای ماه های گذشته خودروهای شخصی که در کارت سوخت افراد باقیمانده است بصورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.
4- سوخت کلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و کاربری سهمیه بندی شده و گازو ئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.
5- به منظور حمایت از بخش کشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراکز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیرسهمیه ای 3500ریال تعیین می گردد.
6- جهت رفاه و نیز امکان مدیریت فعال بخش حمل و نقل که از گازوئیل استفاده می کنند سهمیه این بخش بصورت دوماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه 27/9/1389 قابل اجرا می شود.

ضمنا علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند 1، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود که از دی ماه1389 از طریق کارت سوخت خودرو قابل استفاده خواهد بود.

همچنین وسایط نقلیه دیزلی(گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداکثر میزان مصرف ده روز برای یک مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.
در پایان اعلام می دارد دولت خدمتگذار ضمن تاکید بر اجرای کامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشریک مساعی منافع ملی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمین خود در دولت را یاری نمایند.(خبرگزاری دولت)


نوشته شده در تاریخ یکشنبه بیست و هشتم آذرماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان

رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت خبر داد؛ سهمیه بنزین خودروهای شخصی در دی ماه 50 لیتر می باشد.

رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت اعلام کرد: سهمیه علی الحساب و حمایتی دولت در دی ماه برای انواع خودروها 15 درصد کاهش خواهد یافت و قیمت بنزین سهمیه ای در دیماه همان 100 تومان خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت خبر داد، سهمیه بنزین خودروهای شخصی در دیماه 50 لیتر تعیین شده است که در مقایسه با ماههای گذشته 10 لیتر کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس، محمد رویانیان ،اعلام کرد: سهمیه علی الحساب و حمایتی دولت در دی ماه برای انواع خودروها 15 درصد کاهش خواهد یافت و قیمت بنزین سهمیه ای در دیماه همان 100 تومان خواهد بود.
به گفته وی، سهمیه تاکسی ها و آژانس های دو گانه سوز در دیماه تغییری نمی کند.
رویانیان با اعلام اینکه مجموع بنزین سهمیه ای در ماههای گذشته 45 میلیون لیتر بوده است، افزود: این رقم در دیماه به 39 میلیون لیتر کاهش یافته است.(خبرگزاری دولت)


نوشته شده در تاریخ شنبه بیست و هفتم آذرماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
(تعداد کل صفحات:8)      1   2   3   4   5   6   7   ...  
قالب وبلاگ