تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - تصمیمی برای افزایش کرایه تاکسیها اتخاذ نشده است
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.

تین نیوز : وزیر کشور گفت: نرخ جدیدی برای حامل‌های انرژی تعیین نشده و بنابراین تصمیمی هم برای افزایش نرخ کرایه تاکسی نداریم.مصطفی محمد نجار درباره اعلام شورای شهر برای افزایش کرایه تاکسی‌ها در تیر ماه، افززود: مگر نرخ بنزین تغییر پیدا کرده که کرایه تاکسی‌ها افزایش یابد؟ قیمت کرایه تاکسی‌ها همان قیمت‌های سابق است.

وی تصریح کرد: البته نحوه تعیین نرخ کرایه تاکسی‌ها هم اکنون در حال بررسی و کار کارشناسی است، اما تا به به تصویب نرسد، قابلیت اجرایی ندارد.

وزیر کشور افزود: هرچند بحث‌هایی در این خصوص شده، اما تاکنون تصمیم قطعی در خصوص افزایش کرایه تاکسی اتخاذ نشده است.

نجار همچنین در خصوص ابلاغ سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد اظهار كرد: در سند مذکور بحث مبارزه با مواد مخدر در سه مرحله پیشگیری، درمان و مقابله دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: در بحث پیشگیری، مسئله آگاه سازی آحاد مردم اهمیت دارد، در جامعه‌ای که اطلاعات کافی در باره موضوع ندارند، آگاه سازی نسبت به عواقب سوء مواد مخدر صنعتی یا غیرصنعتی (سنتی) بسیار مهم است.

نجار تاکیدکرد: در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی ملزمند روش‌های ماهرانه مضرات مواد مخدر را برای جامعه تشریح کنند.

یاد آور می‌شود، بر اساس مصوبه جلسه 126 ستاد مبارزه با موادمخدر، سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد در 13 اردیبهشت ماه سال ‌جاری از سوی وزیر کشور به دستگاه‌های عضو و مرتبط با ستاد در سطوح ملی و استانی ابلاغ شد.

هدف نهایی سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد، کاهش میزان بروز اعتیاد به مواد در کشور است و بر اساس هدف کمی مندرج در این سند، مقرر است، حداقل 40 درصد از جمعیت کشور طی دوره زمانی پنج ساله زیر پوشش برنامه‌های استاندارد پیشگیری از اعتیاد قرار گیرند.

این سند بر اساس 13 سیاست، پنج راهبرد، 9 برنامه ملی، 53 پروژه و 112 شاخص فرآیند و برآیند با مشخص کردن سهم هر یک از دستگاه‌های فرهنگی و پیشگیری کشور، اقدامات مناسبی را برای ضربه زدن به استراتژی‌های سیستم هوشمند موادمخدر و روان‌گردان‌ها اجرا خواهد کرد.


طبقه بندی: تاکسیرانی سازمان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
قالب وبلاگ