تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - سهمیه بنزین تاکسی‌ها منطقه‌ای تعیین می‌شود
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت:

سهمیه بنزین تاکسی‌ها منطقه‌ای تعیین می‌شود

محمد رویانیان گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف بنزین در خودروها به دلیل استفاده از کولر در استان های گرمسیر از جمله خوزستان، تاکسی های برون شهری این استان در اولویت اجرای این طرح هستند؛ از این رو ضروری است سهمیه سوخت این تاکسی ها اگرچه به میزان کم افزایش یابد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از عرضه منطقه ای بنزین به تاکسی های برون شهری در مناطق گرمسیر کشور، از خرداد امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، محمد رویانیان از اجرای عرضه سهمیه سوخت تاکسی ها به صورت منطقه ای از خردادماه در بخش هایی از کشور خبر داد و افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف بنزین در خودروها به دلیل استفاده از کولر در استان های گرمسیر از جمله خوزستان، تاکسی های برون شهری این استان در اولویت اجرای این طرح هستند؛ از این رو ضروری است سهمیه سوخت این تاکسی ها اگرچه به میزان کم افزایش یابد.
وی تاکید کرد: طرح منطقه ای شدن سهمیه بنزین تاکسی ها به دستور رئیس جمهوری به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور ابلاغ و در ستاد هدفمندسازی یارانه ها نیز تصویب شده است.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تصریح کرد: با توجه به زیرساخت هایی که برای عرضه فرآورده های نفتی با کارت هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش ایجاد شده است، از زیرساخت های موجود برای منطقه کردن سهمیه بنزین تاکسی ها استفاده می شود و نیازی به تغییر کارت های سوخت نیست.
رویانیان گفت: در تهران و دیگر شهرهای کشور، برای اجرایی کردن این طرح ضریب مشخص شده است و سهمیه سوخت بر اساس نیاز به تاکسی ها داده خواهد شد.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور افزود: برای مثال تاکسی های دوگانه سوزی که در مناطق شمالی و کوهستانی تهران تردد می کنند، به دلیل وجود ارتفاعات نمی توانند از سوخت گاز استفاده کنند و باید بنزین بیشتری مصرف کنند؛ این در حالی است که این دسته از تاکسی های دوگانه سوز برای تامین سوخت مورد نیاز خود باید از بنزین آزاد استفاده کنند که از نظر اقتصادی برای آنها باصرفه نیست.
رویانیان حمایت از دارندگان تاکسی، کنترل بر کرایه های تاکسی و نحوه فعالیت آنان را از مهم ترین اهداف اجرای طرح منطقه ای کردن بنزین اعلام کرد.
به گفته رویانیان، طرح منطقه ای کردن سهمیه بنزین تاکسی ها در مرحله نخست در مناطق گرمسیر، سپس در سراسر کشور اجرا می شود.
وی تعداد تاکسی های موجود کشور را 350 هزار دستگاه اعلام و تصریح کرد: این تاکسی ها جابه جایی 20 میلیون مسافر در روز (30 درصد مسافرها) را به عهده دارند.
رویانیان گفت: این طرح امروز (7 اردیبهشت) به شرکت ملی پالایش و پخش ابلاغ و از هفته آینده با همکاری این شرکت، زیرساخت های نرم افزاری آن بررسی خواهد شد.(خبرگزاری دولت)


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه هشتم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
قالب وبلاگ