تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - اختصاص بخشی از منابع تعرفه‌های جدید جرائم رانندگی به تجهیز جاده‌ها
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.
معاون وزیر راه خبر داد؛

اختصاص بخشی از منابع تعرفه‌های جدید جرائم رانندگی به تجهیز جاده‌ها

معاون وزیر راه و ترابری گفت: آئین‌نامه جدید جرائم به زودی ابلاغ می‌شود که طبق این آئین‌نامه، قسمتی از منابع حاصله در جهت تجهیز جاده‌ها به سیستم‌های هوشمند و تابلوهای ثبت سرعت پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان راهداری ضمن اشاره به اجرای آئین‌نامه جدید جرائم در آینده نزدیک، گفت: طبق این آئین‌نامه، قسمتی از منابع حاصله برای تجهیز جاده‌ها به سیستم‌های هوشمند و تابلوهای ثبت سرعت پیش‌بینی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس،‌ شهریار افندی‌زاده زرگری در خصوص جرائم راهنمایی و رانندگی، اظهار داشت: اجرای قانون نوین جرائم در سال 1388 و 1389 به خوبی پیگیری شد.
وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه جدید جرائم نیز تصویب شد و به زودی ابلاغ می‌شود، توضیح داد: طبق این آئین‌نامه، قسمتی از منابع حاصله در جهت تجهیز جاده‌ها به سیستم‌های هوشمند و تابلوهای ثبت سرعت پیش‌بینی شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: با این کار می‌توان‌ دوربین‌های ثبت سرعت و تخلفات را از طریق بخش خصوصی تأمین و نصب کرد که قطعاً در این صورت موجبات کاهش بسزای تصادفات به خوبی فراهم می‌شود.

انتخاب 400 دهستان در قدم اول برای سامان‌دهی حمل و نقل روستایی
نماینده تام‌الاختیار وزارت راه در هدفمندی یارانه‌‌ها با اشاره به اینکه از حدود چند ماه قبل مسئولیت حمل و نقل روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محول شده است، تصریح کرد: در این‌باره اولین شیوه‌نامه اجرایی و سامان‌دهی آغاز شد تا بتوان حمل و نقل روستایی را در مراکزی که به دهستان‌ها ختم می‌شود ایجاد کرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن اعلام ابلاغ آیین‌نامه ساماندهی حمل و نقل روستایی در سال جاری، اظهار داشت: در راستای این مورد مصوبات مطلوبی از دولت در جهت حذف عوارض گمرکی برای ورود مینی‌بوس‌ها و ون‌های حمل و نقل روستایی گرفته شد.
وی با بیان اینکه شبکه حمل و نقل روستایی از طریق بخش حمل و نقل خصوصی توسعه می‌یابد، ادامه داد: هم‌اکنون در تابع اولیه 400 دهستان را در نظر گرفتیم که بتوان سرویس‌های منظمی را برای حمل و نقل روستایی به آنها ارائه دهیم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در این‌باره ‌تفاهم‌نامه‌ای با تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها برقرار کردیم تا به کمک دهیاری و ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌ها این کار انجام می‌شود.
نماینده تام‌الاختیار وزارت راه در هدفمندی یارانه‌‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، بخش حمل و نقل روستایی امسال ساماندهی می‌شود و با پیش‌بینی پایانه‌های بار و مسافر تحت پوشش قرار می‌گیرد.
معاون وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد: با ابلاغ آیین‌نامه ساماندهی حمل و نقل روستایی به استان‌ها، طرح ساماندهی حمل و نقل روستایی با همکاری بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و از مراکز دهستان‌ها و مناطق پرجمعیت آغاز می‌شود.
افندی‌زاده ‌اظهار داشت: برای اجرای این طرح هماهنگی لازم با اتحادیه‌های مینی‌بوس‌رانی برای تحت پوشش قرار دادن ناوگان روستایی به عمل آمده است.(خبرگزاری دولت)

نوشته شده در تاریخ دوشنبه پنجم اردیبهشتماه سال 1390 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
قالب وبلاگ