تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - تخلفات رانندگی، حرام است
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.

گروه ناجا-آیت الله مكارم شیرازی گفت: تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی در نظام اسلامی و سرعت و سبقت غیر مجاز، حرام شرعی است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس :حضرت آیت اله مكارم شیرازی، در دیدار رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به وصیت امام علی (ع) بر تقوا و نظم در زندگی ، اظهارداشتند: تقوا یعنی احساس مسئولیت الهی است و كسانی كه احساس مسئولیت ندارند و به تخلف دست می زنند، انسان های بی تقوایی هستند.
معظم له افزود: انسان با تقوا، چه پلیس حضور داشته باشد یا نباشد، احساس مسئولیت می‌كند و دست به تخلف نمی‌زند، چون معتقد است كه، خداوند بر اعمال و رفتار ما نظارت دارد.
این مرجع تقلید ادامه داد: عالم هستی ، عالم نظم است و ملتی كه بی نظم باشد و در رانندگی بی نظمی كند در این مجموعه خلقت جایی ندارند، زیرا انسان بی نظم محكوم به فنا است.
آیت الله مكارم شیرازی تاكید كرد: در اجتماع بی نظم نمی‌توان زندگی كرد، باید هماهنگ با نظام هستی منظم بود تا حق حیات از كسی گرفته نشود.
معظم له تصریح كرد: اقشار مختلف جامعه احساس مسئولیت شرعی دارند و بر موازین اسلامی پایبند هستند، لذا با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی می توان جرائم را در كشور كاهش داد.
معظم له اضافه كرد: در زمینه فرهنگ رانندگی و ترافیك باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتری در جامعه صورت گیرد و روی مسائل اعتقادی و مذهبی جامعه در این زمینه باید تاكید شود، چون مشكلات ترافیكی در كشور مانند بد حجابی، یك مشكل فرهنگی است كه با تقویت عقاید مذهبی مردم رفع می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس به نقل از مركز خبر حوزه، آیت الله مكارم شیرازی گفت: استفاده از روانشناسان و روان كاوان جهت شناسایی علل بروز حوادث در كشور می تواند موثر باشد، تا به این طریق رتبه كشور را در میزان تلفات پایین تر بیاوریم، چون كشورهایی كه از ما عقب تر هستند و جمعیت شان بیشتر است، تلفات رانندگی كمتری دارند و این مسئله برای نظام اسلامی شایسته نیست.
وی تاكید كرد: باید جرائم رانندگی سنگین تر و عواقب آن بیشتر باشد تا رانندگان متخلف جرات تخلف نداشته و جان دیگران را به خطر نیاندازند، چون سرعت بالا و تصادفات نوعی خود كشی است و باید روز قیامت جواب گوی نفس خود و دیگران باشند.
مكارم شیرازی خاطرنشان كرد: متاسفانه برخی افراد فرهنگ رانندگی ندارند؛ و به جای اینكه بعد از پرداخت جریمه ها متنبه شوند و تخلف نكنند، به دنبال پیدا كردن دوربین های پلیس هستند تا از دست مامورین فرار كنند.
وی در پایان خاطرنشان كرد: كلمه تصادف غلط است، چون هر عاملی در جهان علت و معلولی دارد و باید عوامل سوانح رانندگی در كشور شناسایی و مشكلات پیرامون آن رفع شود.


طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه نهم اسفندماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
قالب وبلاگ