تبلیغات
سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان - ثبت نام طرح جایگزینی 30 هزار دستگاه خودروی فرسوده
IMG4UP
به سامانه اطلاع رسانی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان خوش آمدید.

قائم مقام معاونت نوسازی و ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت خبر داد: ثبت نام طرح جایگزینی 30 هزار دستگاه خودروی فرسوده از سی ام بهمن ثبت نام طرح جایگزینی 30 هزار دستگاه خودروی فرسوده از سی ام بهمن ماه با همكاری شركت سایپا و بانك ملی آغاز می شود.

جهت دیدن توضیحات کاملتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور، امیررضا رجبی قائم مقام معاونت نوسازی وناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت امروز درجمع خبرنگاران با بیان اینكه خودروهای فرسوده شخصی مدل 1354 تا 1364 شمسی مشمول ثبت نام این طرح جایگزینی می شوند عنوان كرد: از روز شنبه 30/11/1389 ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برای 30 هزار دستگاه به مدت 30 روز در نمایندگی های سایپا و با همكاری بانك ملی ادامه خواهد داشت. وی درباره شرایط خودروهای فرسوده مشمول طرح جایگزینی گفت: تمامی خودروها باید دارای پلاك منطقه ای (ایران) و در صورتی كه پلاك خودروها غیر ایرانی باشد برای دریافت گواهی تسجیل راهور ناجا بایستی اقدام كنند.
رجبی با تاكید بر اینكه سند قطعی باید به نام مالك خودروی فرسوده و یا دارای وكالت بلاعزل از مالك باشد تصریح كرد: البته تاریخ وكالت پس از تاریخ ثبت نام مورد پذیرش نیست و باید حتما قبل از تاریخ ثبت نام باشد.
قائم مقام معاونت نوسازی وناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت ادامه داد: به دلیل اینكه ظرفیت ها محدود است در صورت تكمیل ظرفیت، ثبت نام دیگر صورت نمی پذیرد و متقاضیان این طرح باید هرچه سریعتر اقدام نمایند. به گفته وی خودروهای جایگزین شامل انواع خودروهای پراید است و ثبت نام تنها از طریق نمایندگی های مجاز شركت خودروساز صورت می پذیرد. رجبی با بیان اینكه انتخاب مركز اسقاط به صورت سیستمی توسط ستاد مصرف سوخت انجام می شود عنوان كرد: نمایندگی های ثبت نام كننده امكان و حق هیچ گونه دخالت در انتخاب مركز اسقاط و اعلام به متقاضی را ندارندو تمامی متقاضیان به صورت سیستمی در لیست فراخوان مراكز اسقاط مجاز قرار گرفته و از طرف مركز اسقاط با متقاضی تماس گرفته می شودو سپس متقاضی خودروی خود را تحویل مركز اسقاط خواهد داد.
به گفته وی پس از اسقاط خودرو،متقاضی با دریافت پیش فاكتور از نمایندگی های مجاز خودرو ساز به شعب بانك ملی مراجعه كرده و پس از تكمیل پرونده اعتباری در بانك ملی،وام پرداخت شده و خودروی جایگزین تحویل می گردد. قائم مقام معاونت نوسازی وناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با تاكید بر اینكه برابر مقررات هر متقاضی فقط یك بار حق استفاده از تسهیلات جایگزینی خودروای فرسوده را دارد تصریح كرد:متقاضیان دریافت خودروی جایگزین نباید قبلا از تسهیلات جایگزینی خودروی فرسوده استفاد كرده باشند و بدیهی است در صورت عدم توجه و محرز شدن دریافت تسهیلات توسط متقاضی،ثبت نام متقاضی در هر مرحله (حتی بعد از اسقاط خودرو)باطل و مسئولیت آن بر عهده فرد می باشد.
وی درباره شرایط تسهیلات این طرح بیان كرد: تسهیلات در نظر گرفته شده وام 50 میلیون ریالی و با بازپرداخت 5 ساله و با نرخ سود 14 درصد توسط بانك ملی پرداخت می شود.
وی گفت: متقاضیان در هنگام ثبت نام نباید هیچ وجهی را پرداخت كنند و در صورت مراجعه فقط به نمایندگی های مجاز سایپا مراجعه نمایند.

........ منع تردد خودروهای شخصی مدل 1358 و پایین تر

قائم مقام معاونت نوسازی وناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت در ادامه گفت و گوی خود به منع تردد خودروهای شخصی مدل 1358 و پایین تر اشاره كرد و افزود: براساس آیین نامه منع تردد از تاریخ 1/11/1389 تمام خودروهای شخصی مدل 1358 و پایین تر مشمول آیین نامه منع تردد می شوند.

........ واریز هفت روزه وجه متقاضیان طرح های بدون جایگزین

وی با بیان اینكه مبلغ ارزش گواهی اسقاط برای متقاضیان طرح های بدون جایگزین را در كمتر از هفت روز به حساب متقاضیان واریز می شود عنوان كرد: خوشبختانه در طی این مدت در این زمینه بسیار تلاش شده و تاخیری در پرداخت ها نداشته ایم. رجبی ادامه داد: به محض اینكه متقاضیان خودروهای خود را تحویل مركز اسقاط می دهند وجه متقاضی آماده پرداخت است ولی به دلیل اینكه قسمتی از فرایند مربوط به اسقاط خارج از فرایند سیستمی ستاد است و به دلیل اینكه محدودیت هایی كه سازمان های نظامی و انتظامی دارند مقداری این فرایند با تاخیر همراه می شود. وی اضافه كرد: به محض دریافت تاییدیه ،وجه متقاضی ظرف هفت روز واریز می شود و خوشبختانه با دستورات ویژه رییس پلیس راهور ناجا فرایند زمان شماره گذاری ها كمتر شده است.

........ مراجعه هرچه سریعتر متقاضیان جهت دریافت خودروها

قائم مقام معاونت نوسازی وناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با اشاره به اینكه تعدای از متقاضیان پس از مركز اسقاط جهت تحویل خودرو خود مراجعه نكرده اندتاكید كرد: این دسته از افراد ظرفیت مركز اسقاط را اشغال كرده اند و مركز اسقاط حداكثر سه بار تلفنی و حتی از طریق SMS اطلاع رسانی لازم را انجام میدهد و چنان چه پس از این مدت مراجعه ای صورت نگیرد از اولویت لیست خارج می شوند و حتی شاید به طور كلی از لیست حذف شوند.

......... جشن خروج یك میلیون خودروی فرسوده تا چند ماه آینده

رجبی در ادامه با بیان اینكه خوشبختانه از ابتدای سال تا سوم بهمن ماه مجموعاً 927 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است تصریح كرد:از مجموع خودروهای فرسوده اسقاط شده قریب به 30 درصد خودروهای بدون جایگزین بوده است. وی اضافه كرد: كمتر از یك میلیون خروج خودرهای فرسوده در سال 1389 داشته ایم كه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل قریب به 60 درصد رشد داشته است و امیدواریم برای سال آینده بودجه های مناسبی تامین شود. وی با بیان اینكه طرح خروج تمام خودروهای فرسوده تاكسی را اعلام كرده ایم خاطر نشان كرد: تا نیمه اول سال 1390 سن خودروهای تاكسی به كمتر از 10 سال می رسد . رجبی گفت:در بخش بنزین نیز روزانه 5/2 میلیون لیتر در روز صرفه حویی در مصرف سوخت داشته ایم.

(ستاد مدیریت سوخت كشور)


طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه بیست و هفتم بهمنماه سال 1389 توسط سازمان حمل و نقل جمعی شهرداریهای شهرستان لنجان
قالب وبلاگ